Rejestrator IP ? na jaką firmę się zdecydować?

Rozwój technologii wpłynął na pojawienie się na rynku znacznie większej ilości urządzeń niż miało to miejsce parę lat temu. Producenci każdego roku prześcigają się między sobą projektując coraz lepsze produkty, pracujące w jeszcze lepszej jakości. Co zrobić, aby wybrać odpowiednie urządzenie do naszego systemu wizyjnego? W tym artykule przygotowaliśmy dla państwa porady dotyczące rejestratorów IP.

Na jaką firmę się zdecydować

W dzisiejszych czasach na rynku systemów wizyjnych możemy spotkać się z urządzeniami różnych producentów. Ceny produktów są oczywiście zależne od parametrów technicznych oraz marki. Do najczęściej spotykanych marek należą: LC-Security, Dahua, Hikvision, BCS, Vivotek, GeoVison, Samsung, QNAP. W przypadku mniej zaawansowanych struktur wizyjnych możemy zastanowić się nad wyborem rejestratorów z pośród takich firm jak LC-Security czy Dahua. Rejestratory dostępne są w korzystnych cenach i gwarantują naprawdę wysoką jakość. Świetnie nadają w przypadku monitoringu domów, mieszkań lub małych biur, które obsługują od 4 do 8 kamer sieciowych. W połowie stawki znajdują się takie firmy jak Hikvision czy BCS, których koszt jest nie co wyższy od dwóch wcześniej wymienionych marek. Niewątpliwie do produktów z ?górnej półki? należą rejestratory renomowanych firm, które od lat dominują na rynku CCTV. Urządzenia GeoVision, Vivotek, Samsung, czy QNAP gwarantują najwyższą jakość oraz profesjonalne wsparcie (aktualizacje, serwis, obsługa klienta).

Wybierając rejestrator powinniśmy określić wielkość naszego systemu wizyjnego, aby wybrać urządzenie pasujące do struktury ze względów parametrycznych oraz finansowych. Za rejestratory marek LC-Security, czy Dahua zapłacimy znacznie mniej niż w przypadku firm konkurencyjnych. Odbije się to oczywiście na jakości generowanego obrazu, niemniej jednak spełnią swoje zadanie w przypadku mniej wymagających rozwiązań. Wybierając rejestrator sieciowy należy pamiętać również o wsparciu producenta, w postaci przyszłych aktualizacji systemu, serwisie itp. W przypadku renomowanych marek support stoi na najwyższym poziomie, co wpłynie na prawidłową pracę naszego rejestratora po upływie kilku lat.